Podvodníci ve svých zprávách pod různými záminkami vyzývají k uhrazení částky např. sjednáním pojištění zásilky pro případ její ztráty nebo poškození. U zpráv je přiložený odkaz, na kterém je potřeba zakoupit dobíjecí kupon PCS Mastercard v určité hodnotě, nejčastěji nad 1000 Kč. Bez uhrazení údajně není možné zásilku doručit.
Dalším trikem je kontaktování lidí, kteří prodávají zboží na Facebooku. Podvodníci odešlou prodávajícímu zprávu, že mají zájem dané zboží zakoupit a peníze odešlou prostřednictvím přepravce GLS. Prodávající však musí uhradit poplatek za pojištění skrze dobíjecí kupon, případně jej útočník vyzve, aby zaplatil určitou sumu předem na složenku. Odkazy vybízejí k různým registracím s cílem ukrást uživateli přihlašovací údaje. Podvodníci se také snaží z lidí vylákat osobní údaje, nejčastěji vyžadují potvrzení doručovací adresy.
GLS apeluje na zákazníky, aby v žádném případě neklikali na přiložené odkazy a dobíjecí kupony nezakupovali. V ideálním případě podezřelé emaily a zprávy ani neotevírali a ihned je smazali. Zároveň přepravce upozorňuje zákazníky, aby byli si všímali i doprovodných znaků – podvodné zprávy mají jiné formátování, šablonu, využívají neaktuální logo GLS a obsahují pravopisné chyby. GLS v žádném případně po svých klientech nepožaduje jakékoliv dodatečné platby ani je nekontaktuje prostřednictvím Facebookových zpráv či z jakékoliv neoficiální e-mailové adresy, která neobsahuje doménu gls-czech.com.
GLS v emailové, SMS komunikaci nebo komunikaci na sociálních sítích nikdy nezasílá výzvu příjemci k úhradě jakékoliv částky před samotným doručením zásilky. Příjemce hradí v okamžiku doručení pouze případnou dobírkovou částku, a to vždy kurýrovi GLS platební kartou nebo v hotovosti. V případě nejasností či podezření by se zákazníci měli obrátit na zákaznický servis GLS: info@gls-czech.com.